Vans

Spousta značek jenž u nás najdete, přišla ke svému největšímu úspěchu takřka náhodou a s trochou štěstí na trhu mezi konkurencí. Zakladatel značky Vans, Paul Van Doren, se k úspěchu dostal tvrdou prací. S tou začal už v pouhých 14. letech, kdy si uvědomil, že se mu nelíbí ve škole protože ho ničím nenaplňuje. Tak z ní odešel. To, se ale zase nelíbilo jeho matce, která ho výměnou za ukončení studia nechala zaměstnat v Randy’s, což ve čtyřicátých letech byla jedna z předních značek obuvi. Tam se mladý Paul od zametání a výroby bot vypracoval až na pozici zástupce ředitele, s čímž se Randy’s stalo největším výrobcem obuvi ve spojených státech.

V roce 1966 se Paul se svým bratrem Jamesem a jejich rodinami přestěhovali do Kalifornie, kde chtěli dohlížet na výrobu a zlepšit tak chod továrny. Během několika měsíců, se výroba zvedla nad ostatní pobočky a bratři Van Dorenovi si uvědomili svůj potenciál a rozhodli se založit vlastní značku bot.

Podomácku vyrobené první Vansky prodávali zákazníkům takzvaně z první ruky. Při otevření jejich prvního krámku The Van Doren Rubber Company se prodalo celkem 12 párů původních Authenticů, které ještě ani neměli vyrobené a krabice ve výloze tak byli prázdné. S těmito dvanácti zákazníky se tedy domluvili, že do večera budou jejich nové kecky připraveny k vyzvednutí, přičemž si Paul s Jamesem a jejich společníkem Gordonem C Leem neuvědomili, že pro ně nemají vystavené účtenky a doklady a tak jim je nemohli zaplatit. Všech 12 zákazníků, se hned druhé ráno nadšeně vrátilo za své první Vansky zaplatit.

Ať už si potrpíte na originalitu, či klasiku, Vans nabízí spoustu populárních modelů, které mají obojí a my zase obojí nabízíme Vám. Koupit si je můžete na našem webu, nebo si dojít vyzkoušet, že prostě stojí za to na naší prodejnu na Senovážné 6. Tam Vám naši prodavači poradí vybrat to nejlepší, aby jste odešli spoko, stejně jako v roce 1966 všech 12 prvních zákazníků.