Edwin

Edwin jeans fitguide

Než jsme objednali první kolekci jeansů od Edwinu, zajeli jsme do showroomu v Evropské centrále a vyzkoušeli si všechno, co Edwin nabízí a naším okem jsme vytipovali pár střihů, které se k našim značkám oblečení a tenisek hodí nejlépe a zároveň fitnou nejširší spektrum typů postav.

ED55 ED80 ED85 Regular tapered

Universe Pant

Jak šel čas se značkou Edwin?

1947

Značka EDWIN pochází z Japonska. Založil ji pán, který nesl jméno Tsunemi. Na jedné ze svých cest se neskutečně zamiloval do denimu, který se ale v Japonsku doposud bohužel nevyráběl. To se ale díky jeho vášni brzy změnilo a začal pracovat na tom, aby se denim vyráběl i v Japonsku.

1951

V tomhle roce byl poprvé vyroben japonský denim, který brzy okouzlil celý svět.

1961

V roce 1961 pan Tsunemi vytvořil svůj první pár džínových jeansů jménem EDWIN.

1963

EDWIN se zapisuje do historie. Vyrábí světově nejtěžší (gramáží 16oz) denim, který se vyznačuje slavným tříbarevným duhovým lemem na spodní části kalhot, který se dodnes používá.

1970

Společnost EDWIN má své další prvenství. Vyvinula něco, čemu dnes říká “old wash”. Džínovina se “oprala a opotřebovala” aby nebyla tak tuhá a dala se využívat i k normálnímu nošení a ne pouze jako pracovní oděv. Jen to bylo velmi pracné a drahé.

1980

EDWIN zase skóruje. Vynalezl “stone wash machine” (představte si obří pračku, která vypere/opere až několik kilo denimu na různou teplotu a díky tomu můžete nosit světlé, tmavé, tmavosvětlé, prostě jaké jen si vzpomenete džíny). No, a to změnilo celý džínový průmysl.

1990

EDWIN přichází s konceptem denimu, kterému říká „new vintage“. Zaměřuje se v něm hlavně na ručně opracované detaily džínů tak, jako tomu bylo z počátků.

2003

Společnost EDWIN expanduje do Evropy.

Dnes

EDWIN je legendární džínová značka, která spojuje své japonské zázemí, řemeslo a odborné znalosti s evropskými současnými trendy, vizí a postojem.

Fit Guide

ED 80

ED-80 je moderní slim-fit střih, s lehce zúženou nohavicí, což je jeden z nejpopulárnějších a nejprodávanějších stylů. Vyrobeno z 12oz gramáže denimu, což zaručuje jejich 100% kvalitu.

ED 85

ED-85 má dost moderní fit. Má nízkým rozkrok pro větší pohodlí při nošení.

Tento typ denimu má 12,75oz (gramáže denimu) a jsou zde přidána elastická vlákna, která vám zaručí stejné pohodlí, jako nízký rozkrok, nebo pohodlné trenýrky, které jsou stejný #musthave, jako džíny od Edwina. Když už jsme u toho.

Universe Pant

“Universe pant” jsou džíny, které jsou rovnoměrně zúžené a jejich zakončení nohavic vypadá jako kdyby je někdo uřízl, ale stylově. Gramáž denimu se liší od kusu. Pamatujte si ale, že čím více denimu, tím je to tvrdší, a tím déle vydrží.

ED 55 Short a ED 55

ED-55 je jeden z nejpopulárnějších stylů. Díky své všestrannosti a toho, jaký střih mají, je můžete nosit mnoha různými způsoby. Jako třeba vytažené do pasu, lehce spadlé na boky, ohrnuté, prostě dle libosti. Vyhovují také širokému spektru tělesných tvarů, takže se nemusíte bát, že vám nesednou.

Classic Regular Tepered

Tak tenhle typ džínů je doslova a do písmene prémiový produkt, který nemá přímou konkurenci, pokud jde o kvalitu.

Kalhoty jsou vyrobeny z textilie Rainbow Selvage, která obsahuje 13oz denimu a na zadní kapse májí koženou cedulku s mottem Edwin Japan „THE PRIDE OF MADE IN JAPAN“. Sběratelský kousek.

100% bavlna

Modern Regular Tepered

Tak tenhle typ džínů je doslova a do písmene prémiový produkt, který nemá přímou konkurenci, pokud jde o kvalitu.

Obsahují 12,5 oz denimu a patří díky svému zúženému tvaru a obsahu denimu do prémiové kolekce.

Co je Selvedge denim?

Denim se původně tkal na člunkových stavech, které utkaly například 80cm širokou roli potřebnou pro jednu nohavici. Látka v roli byla na obou koncích ukončena sama sebou. Konce nebyly roztřepené. Když se nohavice spojila ve švu, šev byl krásný a při ohrnuté nohavici jsou ozdobou svádějící pohledy k vašim teniskám. Během industrializace v 70. letech se vlivem poptávky vyvinuly stavy, které produkovaly i dvojnásobně široké náviny, a tak když ohrnete jeansy levnější značky, jejich šev je ohavný a roztřepený.

Selvedge denim je známkou toho, že značka si na výrobě dává více záležet. Výroba sice trvá déle, ale není obětována kvalita nad produktivitou. Dnes se převážná většina starobylých člunkových stavů nachází v Japonsku, kde také funguje spousta značek vyrábějících jeansy původním způsobem. Třeba jako Edwin, který jsme si oblíbili díky padnoucím střihům my.

Wash denimu

Tapered denim

co je Indigo

Co je technika pinroll u jeansů?

Jednotka Oz a gramáž jeansů

Co je raw denim?