Dickies

Historie brandu Dickies sahá až do roku 1922, kdy tehdy jako WILLIAMSON – DICKIE začínala v texaském Fort Worthu. Původně to byla fabrika na montérky, ale nakonec se stala největším výrobcem pracovního oblečení na světě. Prostě oblečení, které má výdrž a snese i to nejtvrdší zacházení.

Až postupem času se produkce rozdělila na dvě odnože, kdy první stále zastupuje klasický americký work wear a druhá produktová řada se zaměřuje na street wear kolekce pro každodenní nošení. To se stalo moderním a stylovým oblečením současnosti.

Zhruba kolem roku 1990 se značka Dickies stala populární mezi americkou mládeží. Robustní design a funkčnost oblečení si nejprve oblíbila subkultura skateboardistů a z Dickies se postupně stala kultovní módní značka. Pro značku to byl nečekaný, ale samozřejmě velmi vítaný trend, který se později rozšířil i do Evropy, kde popularita značky mezi mladými lidmi pokračuje dodnes.

V oblečení Dickies se postupem času začaly objevovat i populární osobnosti nebo kapely, jako například Limp Bizkit, The Carburetors, Snoop Dogg, Ice Cube, Eminem, nebo třeba Mike Rowe v pořadu Dirty Jobs, kde Dickies evidentně nešetří, protože v něm dělají vážně těžkou dřinu.

Z dnešních celebrit, jsou to například Kanye West, ASAP Rocky, Justin Bieber, Jaden Smith, Jason Momoa, Bradly Cooper nebo Ryan Gosling. Na většině kusů oblečení najdete výraznou cedulku s logem Dickies, a tak toto oblečení můžete snadno identifikovat i v hollywoodských filmech, kde ho můžete zahlédnout ve snímcích jako Dukes of Hazzard, The Break-up nebo i v klasice From Here to Eternity, kde si roli střihnul Frank Sinatra.